Prisijungimas
Testų bankas
Testų banke jau yra 3527 testai, kuriuos galite panaudoti savo pamokoje, ir bus dar daugiau!
DalykasTestai
Matematika617
Anglų kalba597
Istorija401
Informacinės technologijos247
Lietuvių kalba225
Fizika210
Geografija175
Rusų kalba169
Pradinė mokykla163
Biologija131
Sistemos statistika
Užregistruota mokyklų2,893
Užregistruota mokytojų30,952
Sukurta testų226,549
Sukurta klausimų7,239,447
Atlikta testavimų183,262
Moksleivių, atlikusių testavimą, skaičius2,051,156
Partneriai 


Komplekinis testas - 4


Klausimas #1


Pakalnės tyloj

Tyliai teka upė amžiais išgrsta vaga. Tarytum šnažda ji lengvai, paliesdama kraštus apie vis tai, ką kadais girdėjo, ką matė mėnsienos naktį. Daug paslapčių savyje skandina.
Ir nors aiški upės šneka, bet, be abjo, sunki ji suprasti. Tai lyg nieko nešneka, nepasakoj ta upė, plati, vingiuota, niekam nerodo, ką ji, ši sraunuolė, žino, ką atsklisti galėt. Tyli teka upė amžių igrsta vaga, vingiuojanti per pšnėlius, per beržnėlius, per žalss lankas į glj Nemunėlį.
Tyliai dunso pušynas, nutss jos, šios nenuoramos, pakraščiu ir nebešlama viršūnėmis. Žvelg pasilenks į upelį, palengvėl besruvnant, nori suprasti, kodėl ten, netolies, kitas miškas matyti, kam tą mišką, besitsntį keliolik kilometrų, vanduo prausia.
Šitos pusės miškas, išsiblašks ant kalnų kalnelių, kabs ant stačjų kriaušių, yra ramus. Ąžuolai, iddūs ir galingi, ir lazdynai su eglėmis geruoju sugyvena.
Šitas šimtametis miškas, margas ir tankus, nepasiek savo skvarbiu žvilsniu upės, vingiuojnčios vakarų link. Vien tik gėrisi vaiskiais pakalnės rugiais, kuriuos, bej, saugo nuo šiaurės vėjo - žiauraus, žvarbaus. Kada rugiai, kutenami šilto vėjlio, banguoja nuo krašto lg krašto, jis, nuostabus senolis, pritar jiems savo ūžsiu, padeda niūniuoti dainą - paslaptingą ir ilgesingą.
Brsta rugių varpos, sunkios ir brandžios, vis žemyn prie žemės lenksi, bet, dj, nežino, kam brsta, nenujaučia, kad, jų nelaimei, tuoj po jų kojomis sušvis plieninė dalgė, švyčiojanti saulėje.
Ten, kur upė iš anpus vingio išsiner, ir ten, kur ją, nerim]stingą, naujas vingis paslp, pšynas lyg susitver su šitos upės mišku ir išvingiuoj didelį žal vainiką aplink visą pakalnę, ir apjuos ją, tokią nuostab. Čia tylu, ramu, ir tos tylos, įstabios, ilgsingos, niekas nedrs sutridyti, kokiu garsu užgauti. O dangus toks balkšvas, sukaits, sušls. Ir apima žmogų džiugi palaima, besiskverbnti į sielos gelmes.
Pagal I. Šeinių

Atsakymų variantai rodomi tik registruotiems sistemos eTest.lt vartotojams. Mokytojo registracija, mokinio registracija
Taškų skaičius už teisingą atsakymą: 1