Prisijungimas
Testų bankas
Testų banke jau yra 2795 testai, kuriuos galite panaudoti savo pamokoje, ir bus dar daugiau!
DalykasTestai
Matematika533
Anglų kalba505
Informacinės technologijos223
Fizika204
Istorija187
Lietuvių kalba174
Geografija157
Rusų kalba148
Biologija110
Chemija103
Sistemos statistika
Užregistruota mokyklų2,720
Užregistruota mokytojų26,162
Sukurta testų149,048
Sukurta klausimų4,582,495
Atlikta testavimų84,017
Moksleivių, atlikusių testavimą, skaičius833,432
Partneriai


Komplekinis testas - 5


Klausimas #1


Artojas

Pagaliau išsivniojo didelė didelė, toli miškan įsiveržusi pieva, grimtanti širmam, papurusm rūke. Patekėjusi saulė perskrodė jį, besisklaidantį, išdažė lopiniais ir įspindo kiekvienoje krištolinės rasos kruopelytėje, sidabru švyčiojančioje.
Iš miško išspruks neramus upelis, vingiuojantis iš rytų į vakarus, narstosi po pievą, skstančią gėlių margumyne. Jis, šis nenuorama, tai pasislp aukštoje žolėje, tai vėl suspsta prieš saulę. Nusišpso, sučiurlna ir vėl lyg bauštus paukštelis slpsi. Tarsi kokia gvatė, baišti, bet vikri, būtų.
Ten, tolmoj, žmogelis keliu joj arklį ganyti. Vakar visą dieną, nuo pat ryto lgi stemų, arė, vargo, o šndien, žinoma, abudu pailsės. Arklys, laisvas, atitrūks nuo sunkių darbų, gardžiai pagrau minkštos žolės, o žmogelis, užmiršs visus rūpečius, pagulės medžio pavės, parymos, pamsts.
Kažin ar susimsto jis kada nors, beverdamas velėną iš žemės, iš kur atsiradus ta žemė, kurią jis taip kruopčiai aria, kodėl jam taip sunkiai prisieina varti? O gal jis, žmogus, ir nejaučia savo naštos, slegnčios jo pečius? Gal tik dirba ir, matyt, niekuomet nepamsto, kodėl taip vargngai gyvena?..
Btinai reikės sodžiuje arti prieiti prie artojo - pasaulio maitintojo. Pažvelsiu į jo akis, geras, gls, prasiskversiu į jo sielą, turtingą, neaprėpmą, paklausysiu, kaip plaka širdis. Gal aš, šios žemės keliauninkas, daug ką jam mokėsiu pasakyti?
O gal ir jis, šis žemės milžinas, man daug ką pasakys? Juk gyvena su saule, kvpja žemės galybe!
Ir štai nulėkė, nudūmė trauknys, sudrumdamas dienos tylą. Nebematyti to žmogelio, tiksliau, pasaulio maitintojo: jis toli jau liko. Prieš akis kiti miškai, ošntys ilgesingą melodiją, nebe tie laukai, blantys nuo vasarojaus, naujos stotys, gaubmos šimtamečių klevų ir liepų.
Ir saulės nebematyti - aukštai ji paklusi. Vien giedras, mėlnas dangus - glus glus toksai. Pakraščiais, tarytum prie žemės prigld, balti debesiukai betirpstą. Siaura jų eilutė, suprantama, visai išnyks. Dej, paliks vien tolima, bedugnė mėlynė...
Pagal I.Šeinių

Atsakymų variantai rodomi tik registruotiems sistemos eTest.lt vartotojams. Mokytojo registracija, mokinio registracija
Taškų skaičius už teisingą atsakymą: 1