Prisijungimas
Testų bankas
Testų banke jau yra 3731 testai, kuriuos galite panaudoti savo pamokoje, ir bus dar daugiau!
DalykasTestai
Matematika649
Anglų kalba588
Istorija455
Informacinės technologijos254
Lietuvių kalba234
Geografija234
Fizika224
Pradinė mokykla183
Rusų kalba171
Biologija131
Sistemos statistika
Užregistruota mokyklų2,963
Užregistruota mokytojų32,612
Sukurta testų249,677
Sukurta klausimų8,085,643
Atlikta testavimų219,089
Moksleivių, atlikusių testavimą, skaičius2,518,022
Partneriai 


Komplekinis testas - 9


Klausimas #1


Brolių nesantaika

Staiga, lyg tyčia, tyliais vidurnakčiais pasigirsdavo šaižus klyksmas, stebinęs artimuosius. Pašokęs iš miegų, matyt, siaubą žadinančių, mažylis imdavo šūkalioti, kad ant jo užvirtusi siena ir kad j būstinę įsiveržė vagys. Kartą, visų išgąsčiui, jis pašoko ir, maža to, naktį, tiksliau, vidurnaktį, su apatiniais leidosi prie klojimo. Jo laimei, pasivijo motina, tačiau ir sučiuptas vis dar spardėsi, kažką vis aiškino, tik, deja, išgąsdinta motina niekaip negalėjo suprasti ką.
Kai pamąstai, netgi keista - tiek triūsta, o vis dar ne laikas išsitiesti palaimingame prieglobsty, vis dar kažko stinga. Susidraskę, purvini, jie, beje, jos sūnūs, sugrįždavo sutemus namo, godžiai griebdavo duonos riekutę, suleisdavo į ją dantis, tačiau, nespėjus nė kąsnio nuryti, vėl pašaukdavo juos neatidėliotinas darbas, vėl jie sėlindavo pro laukujės duris.
Šitaip triūsė jie keletą mėnesių, bet pamažu įkarštis vėso, statybos ir pertvarkymo darbai, žinoma, buvo nebe tokie spartūs, tiek daug vilčių žadinęs sumanymas staiga ėmė rodytis beprasmiškas.
Kartą vyresnysis brolis nei iš šio, nei iš to išardė sienas, išmėtė spąstus pelėms gaudyti. Mažasis apstulbęs žiūrėjo, žiūrėjo, pagaliau neištvėrė ir, tiesą pasakius, pravirko. Paskui, be juoko, pagrasino apskųsiąs tėvui. Tėvas mat visuomet jį, kaip jaunesnįjį, užtardavo, kartais neleisdamas vyresniajam nė pasiteisinti. Tačiau šįkart mažasis abejojo, ar taip bus ir dabar. Matyt, klius abiem. Todėl, suprantama, skųstis nė negalvojo, tik grasė. O kai gąsdinimas nepadėjo, žinoma, ėmė įrodinėti, kad daugiausia darbavosi jis ir kad vyresnysis neturįs teisės taip elgtis. Tačiau šis, jaunesniojo pykčiui, tiktai juokėsi ir su užgauliu pasitenkinimu draskė visa, ką mažasis taip stropiai buvo sukūręs. Tą pertvėrimą, kurį jis, deja, klūpodamas lipdė prieš keletą dienų iš molio, dabar, o siaube, spardė nuožmi brolio koja. Jų darbo įrankiai, net maisto atsargos - viskas zvimbė pro susigūžusio mažylio galvą. Neištvėręs mažasis griebė po ranka pasitaikiusį lentgalį ir, klaikiai spiegdamas, puolė savo brolį. Šis, išgąsdintas galbūt ne tiek jo smūgių, kiek spiegimo, puolė laukan. Visą dieną, aišku, iš paviečio sklido prislopintas mažojo inkštimas.


Atsakymų variantai rodomi tik registruotiems sistemos eTest.lt vartotojams. Mokytojo registracija, mokinio registracija
Taškų skaičius už teisingą atsakymą: 1