Prisijungimas
Testų bankas
Testų banke jau yra 3579 testai, kuriuos galite panaudoti savo pamokoje, ir bus dar daugiau!
DalykasTestai
Matematika617
Anglų kalba600
Istorija450
Informacinės technologijos247
Lietuvių kalba225
Fizika210
Geografija175
Rusų kalba169
Pradinė mokykla163
Biologija131
Sistemos statistika
Užregistruota mokyklų2,896
Užregistruota mokytojų30,973
Sukurta testų227,275
Sukurta klausimų7,267,622
Atlikta testavimų184,007
Moksleivių, atlikusių testavimą, skaičius2,062,362
Partneriai 


Kompleksinis testas - 3


Klausimas #1


Treniotos mirtis

Treniota, ruošmas į paskutin kelionę, gulėjo ant minkštų kailių, ir jo duktė, klpodama šal, mazgojo jį, tepė aliejais, skaniai kvepnčiais, ir rengė iškilmingais kario rūbais ir šarvais, švytinčiais plieno spalva. Ir paskui uždėjo jam ant galvos šalmą, ne kasdieninį, mūšiuose nunešiotą, o tviskant deglo šviesoj auksu - triumfinį, kuris, bej, turėjo puošti jo galvą, jauną, gražią, pergalingame žgyje nuo Dauguvos iki Vyslos, nuo Sūriosios iki Mozūrų...
Į prūsų stovyklą tylėdama įjojo Treniotos duktė, išvarginta sielvarto, nemgos ir ilgos kelionės, ir prūsai, lydints ją nebliais žvilsniais, jautė, kad įvyko kažkas baisaus ir, svarbiausia, nepataisomo. Ji nerimstingai žiūrėjo į prūsų veidus, tarytum škodama žmogaus, kuriam vienu vienintliam galėt atsivrti. Auktuma kaip šuo sekė arklį vešliais karčiais, paskui paėjo į priekį ir gailiom, šauknčiom akim sustojo priešais. Ji nežymiai suraukė kaktą, stengdamsi kažką prisiminti, staiga nuslydo nuo arklio ir instinktviai, nieko negalėdama mstyti, prisiglaudė prie Auktumos. Jisai, suprantama, stovėjo sutriks ir nustebintas, paskui pakėlė ją, išddžiai ir iaukiamai apžvlgė prūsus ir nunešė į savo palapinę, surstą iš karčių.
Prūsai rinkosi būriais prie Auktumos būsto, nedrsdami pažvelti į vidų, kol atėjo Montė ir pašaukė Auktumą vardu.
Treniota nuždytas, - pasakė išėjęs Auktuma, visą laiką bauščiai žvilčiodamas į palapinės angą. - Lietuvių kariai neateis mums į paglbą...
Montė nuleido galvą, ir atrodė, kad, giliai traudamas orą, jis sukkčiojo lyg vaikas, bet, nepratars nė žodžio, lėtai nuėjo per stovyklą, įsikrus netoli Priegliaus.
Karo taryba sėdėjo ant Priegliaus kranto, ir visi, negalėdami atitraukti akių, žiūrėjo į besigrūdančias viena ant kitos ir trupančias ledo lytis. Ledai nešė išplautus su šaknim medžius, valčių nuolaužas ir ant vienos lyties įšlusį kržiuotį.
Pagal S. Šaltenį

Atsakymų variantai rodomi tik registruotiems sistemos eTest.lt vartotojams. Mokytojo registracija, mokinio registracija
Taškų skaičius už teisingą atsakymą: 1