Prisijungimas
Testų bankas
Testų banke jau yra 2781 testai, kuriuos galite panaudoti savo pamokoje, ir bus dar daugiau!
DalykasTestai
Matematika532
Anglų kalba505
Informacinės technologijos223
Fizika204
Istorija186
Lietuvių kalba163
Geografija157
Rusų kalba148
Biologija109
Chemija103
Sistemos statistika
Užregistruota mokyklų2,724
Užregistruota mokytojų26,141
Sukurta testų148,105
Sukurta klausimų4,547,749
Atlikta testavimų83,314
Moksleivių, atlikusių testavimą, skaičius825,072
Partneriai
 


Kompleksinis testas (rašybos įgūdžiams ugdyti). Testas 2


Klausimas #1


Vėjo sūkurys

Vėjo skrys bloškė į veidą, ir jis sustojo. Apstulbo, kaip toli čia horizontas, pažnklintas raudonu lyg įpsta žarja pužiedžiu. Nuo kalno papėdės į visas puss tsėsi banguotas relefas. Nesutidamas miškų ir kalnų ukardos, po šos plotus siautėjo vėjas.
Pro šalį pralkiantis gsis atnešė išdarkytus armonikos garsus. Jis pasuko į juoduojanč tarp medžių sodybą. Ėjo įsiklausydamas armonikos garsų ir žvalgydamasis, nes niekaip negalėjo suprasti, iš kurios pusės jie ima sklsti. Paskui
įsižrėjo į rstų igrautas, tačiau jau baignčias uelti provėžas. Staiga netlies, tiesio čia pat, riktelėjo armonika, ir,jis, visų nuostabai, sustojo. Po primtviom armonikos aimanom, žaižruojant įpstam saulėldžiui, prabėgo čia jo nermstinga jaunystė. Paskui žilvčių užgultu vieškliu vieną dargantą rytmetį tėvas jį išdardino į miestą. Atmint dar stovi guntelėj, skranda pridenti pečiai, ant vieno atrs lopas. Švilpteli botagas, skrodamas dargantą orą. Ant ržienų, ant dobilienų krinta smulkutis lietus, drumdamas nuotaiką. Paklėmis pririštos nuobdžiaudamos grmuliuoja karvės ir, atsukusios gaurtas galvas, žiūri į juos - tėvą ir sūnų - savo didelėmis abjingomis akimis. Grioviuose tlkšo vanduo, juodas lyg degutas, velkasi žeme tėvo botagas, krapnoj ant tėvo kepurės lietus -smulkus, bet žvarbokas. Jis, dj, tyli, tik garsas, kuriuo suragina arklį, kakodėl užgniauž grklę. Paklėse iimėčiusios sodybos, pažlg į jas keliai.
Prie klubo buvo susispietę žmonės: kas kalbėjosi, kas stovėjo atoki, keltas vaikinų, sustoj ratu ir užmet vieni kitiems ant pečių rankas, plėšė šimtkart girdėtas, bet nieka nenusibostančs dainas. Jį pasitiko smalss žvilsn, tačiau jis nė vieno iš atgrt veidų nepažno.
Paėjėjus kelt šimtų metrų, kakieno čaižus balsas šūktelėjo jo vardą, ir jis jau norėjo atsigrti, bet, prisimins, kieno tai balsas, susilaikė ir tik paspartino žinsnį.
O gržtant namo, jį, svajingą ir susimčiusį, sustado stiprus vėjo skrys.

Pagal B.Radzevičių

Atsakymų variantai rodomi tik registruotiems sistemos eTest.lt vartotojams. Mokytojo registracija, mokinio registracija
Taškų skaičius už teisingą atsakymą: 1