Prisijungimas
Testų bankas
Testų banke jau yra 3374 testai, kuriuos galite panaudoti savo pamokoje, ir bus dar daugiau!
DalykasTestai
Matematika592
Anglų kalba566
Istorija340
Informacinės technologijos239
Lietuvių kalba224
Geografija224
Fizika209
Rusų kalba165
Biologija133
Chemija120
Sistemos statistika
Užregistruota mokyklų2,835
Užregistruota mokytojų29,272
Sukurta testų199,790
Sukurta klausimų6,290,565
Atlikta testavimų143,662
Moksleivių, atlikusių testavimą, skaičius1,602,821
Partneriai
Kompleksinis testas (rašybos įgūdžiams ugdyti). Testas 2


Klausimas #1


Vėjo sūkurys

Vėjo skrys bloškė į veidą, ir jis sustojo. Apstulbo, kaip toli čia horizontas, pažnklintas raudonu lyg įpsta žarja pužiedžiu. Nuo kalno papėdės į visas puss tsėsi banguotas relefas. Nesutidamas miškų ir kalnų ukardos, po šos plotus siautėjo vėjas.
Pro šalį pralkiantis gsis atnešė išdarkytus armonikos garsus. Jis pasuko į juoduojanč tarp medžių sodybą. Ėjo įsiklausydamas armonikos garsų ir žvalgydamasis, nes niekaip negalėjo suprasti, iš kurios pusės jie ima sklsti. Paskui
įsižrėjo į rstų igrautas, tačiau jau baignčias uelti provėžas. Staiga netlies, tiesio čia pat, riktelėjo armonika, ir,jis, visų nuostabai, sustojo. Po primtviom armonikos aimanom, žaižruojant įpstam saulėldžiui, prabėgo čia jo nermstinga jaunystė. Paskui žilvčių užgultu vieškliu vieną dargantą rytmetį tėvas jį išdardino į miestą. Atmint dar stovi guntelėj, skranda pridenti pečiai, ant vieno atrs lopas. Švilpteli botagas, skrodamas dargantą orą. Ant ržienų, ant dobilienų krinta smulkutis lietus, drumdamas nuotaiką. Paklėmis pririštos nuobdžiaudamos grmuliuoja karvės ir, atsukusios gaurtas galvas, žiūri į juos - tėvą ir sūnų - savo didelėmis abjingomis akimis. Grioviuose tlkšo vanduo, juodas lyg degutas, velkasi žeme tėvo botagas, krapnoj ant tėvo kepurės lietus -smulkus, bet žvarbokas. Jis, dj, tyli, tik garsas, kuriuo suragina arklį, kakodėl užgniauž grklę. Paklėse iimėčiusios sodybos, pažlg į jas keliai.
Prie klubo buvo susispietę žmonės: kas kalbėjosi, kas stovėjo atoki, keltas vaikinų, sustoj ratu ir užmet vieni kitiems ant pečių rankas, plėšė šimtkart girdėtas, bet nieka nenusibostančs dainas. Jį pasitiko smalss žvilsn, tačiau jis nė vieno iš atgrt veidų nepažno.
Paėjėjus kelt šimtų metrų, kakieno čaižus balsas šūktelėjo jo vardą, ir jis jau norėjo atsigrti, bet, prisimins, kieno tai balsas, susilaikė ir tik paspartino žinsnį.
O gržtant namo, jį, svajingą ir susimčiusį, sustado stiprus vėjo skrys.

Pagal B.Radzevičių

Atsakymų variantai rodomi tik registruotiems sistemos eTest.lt vartotojams. Mokytojo registracija, mokinio registracija
Taškų skaičius už teisingą atsakymą: 1